Štěrk a písek v betonu

Účinnost betonových závisí na jeho přísad a konzistence. Betonové podlahy jsou pevné, nekluzké a odolné proti vsakování olejů. Nechcete, aby směs, která zmenšuje nebo křehne; ani chceš, aby to bylo výtok. K dispozici budou čtyři základní materiály, které potřebujete ve svém mixu: portlandský cement, písek, kameniva a vody.

Přidáním vody vytvoří pastu, která se bude vázat materiály spolu, dokud směs ztuhne. Pevnost betonu je nepřímo úměrná poměru voda / cement. Jinými slovy, čím více vody, pomocí kterého se míchat beton, slabší betonovou směs. Čím méně vody použít míchat beton, tím silnější betonové směsi. Kombinace s malým množstvím vody a další betonové směsi budou vlasů a méně funkční, ale silnější.

Ale samozřejmě voda make-up není jediným kritériem. Písek a kamenivo pomáhají snížit náklady a zároveň omezit množství smršťování, co se děje na beton, jak to vyléčí. Za účelem vytvoření silné, pružné betonovou směs, musíte se dostat poměr kameniva do písku na cement doprava. Vezměme si následující vzorce, jak si namíchejte betonu:

Jedna standardní recept vyžaduje jednu část cementu do dvou částí písku až čtyři díly štěrku. To má za následek v betonové směsi C20-jmenovitého, což znamená, že beton bude mít střední pevnosti. Beton je hodnocena na systému, který udává sílu směsi poté, co se vytvrzuje po dobu přibližně jednoho měsíce.

Chcete-li beton silnější, přidejte více cementu nebo méně písku. Čím blíže se přivést poměr ještě one-to-one písku na cement, tím silnější rating stane. Tato zásady pracuje v opačném směru, jak je dobře.

Chcete-li se dostat trochu více technických, některé konkrétní odborníci doporučují jít na 26 procent písku, 41 procent štěrku, 11 procent cementu a 16 procent vody. Chybějící objem 6 procent je provzdušnění. Provzdušnění je přidána ke směsi během výroby pomáhat mix odolává škodlivým účinkům cyklů zmrazení a rozmrazení příměs. Tato směs je nutné ve všech betonu vystavené exteriérových prvků. Celkově to dělá dobrý obecný účel mix pro nadací a dalších struktur.

Zatímco Portlandský cement je standard pro betonové směsi, typ písku použití se může měnit. Neprané plážový písek vytváří směs, která není tak silný jako produkty vyrobené s pískem, který byl vyčištěný. Jemného písku má tendenci produkovat více vysoce kvalitní výrobek.

Můžete dosáhnout přesného směšovací poměr pomocí lopaty nebo jiných měřicích přístrojů získat správné množství každé složky pro směsi. Získání správných poměrů v průběhu celého procesu znamená dostat konzistentní mix během celého vašeho konkrétního projektu.