Recyklování betonu

Beton recyklace je stále běžnější metodou pro likvidaci betonových konstrukcí. Beton pozůstatky byly jednou běžně dodáván na skládku k likvidaci, ale recyklace se zvyšuje v důsledku zlepšení povědomí o životním prostředí, vládní zákony a ekonomických výhod.

Beton, který musí být bez koše, dřeva, papíru a dalších takových materiálů, jsou shromažďovány z demolic a prosadit drtiče, často spolu s asfaltovými, cihel a kamenů.

Železobeton obsahuje prutu a jiné kovové výztuhy, které jsou odstraňovány s magnety a recyklovaných jinde. Zbývající Souhrnné kusy jsou seřazeny podle velikosti. Větší kusy mohou projít drtičem znovu. Menší kusy betonu jsou používány jako štěrk nových stavebních projektů. Agregát základna štěrk je stanovena jako nejnižší vrstva v silničním provozu, s čerstvého betonu nebo asfaltu umístěné nad ním. Drcený recyklovaný beton může být někdy používán jako suché souhrnně za zbrusu novou betonu, pokud je zbavena nečistot, ačkoli použití recyklovaného betonu mezích a není dovoleno v mnoha jurisdikcích. Dne 3. března 1983, výzkumný tým vládou financovaný (dále jen VIRL research.codep) Odhaduje se, že téměř 17% z celosvětového skládky byl vedlejší produkty z betonu na bázi odpadu