Typy štěrku

Druhy štěrku zahrnují:

Banka štěrk: přirozeně uloženy štěrk smíchaný s pískem nebo jílem nalézt v a vedle řek a potoků. Také známý jako „run na banku“ nebo „River Run“.
Lavice štěrk: a štěrku se nachází na straně údolí nad současné spodní proud, což znamená, dřívější umístění koryta, když to bylo na vyšší úrovni.
Creek skála: toto je obecně zaoblená, semi-broušené kameny, potenciálně širokou škálu typů, které jsou vybagrovaného nebo nabral z koryt potoků lůžek. To je také často používá jako plniva betonu a méně často jako dlažby povrchu.
Drcené kamenivo: rock drtí a třídí podle obrazovek a pak smíchány do směsi kameny a pokut. To je široce používán jako ploch pro silnice a příjezdové cesty, někdy s tar aplikována nad ním. Drcený kámen může být vyrobena z žuly, vápenec, dolomit a jiné horniny. Také známý jako „drtič běhu“, DGA (Dense Grade Aggregate) QP (Quarry Process), a ramenním kamene. [8]
Jemný štěrk: štěrk se skládá z částic o průměru 2 až 4 mm.
Lag štěrk: povrch akumulace hrubého štěrku vyrobené odstraněním jemných částic.
Platit štěrk: také známý jako „pay špíny“; přezdívka pro štěrku s vysokou koncentrací zlata a jiných drahých kovů. Kovy jsou získány prostřednictvím rýžování zlata.
Kačírku: štěrk, který se skládá z malých, zaoblené kameny používané v betonových povrchů. Také se používá pro chodníky, příjezdové cesty a jako substrát v domácích akváriích.
Piedmont štěrk: hrubý štěrk provádí dolů z vysokých místech horských potoků a uložena na relativně rovném povrchu, kde voda teče pomaleji.
Plateau štěrk: vrstva štěrku na plošině nebo jiné oblasti nad úrovní, při které proud, terasa štěrk se obvykle nachází.